Akademia W Gruncie Ruchu

Akademia W Gruncie Ruchu

OPIS WARSZTATU 

Przez miliony lat ewolucji człowieka, aktywność fizyczna była niezbędna do przetrwania na Ziemi. Współcześnie ruch nie jest już potrzebny do codziennej egzystencji większości z nas. My jednak wierzymy, że jest on konieczny, aby w pełni świadomie, zdrowo i szczęśliwie żyć. Dlatego przez praktykę różnorodnego ruchu – kultywujemy wysoką sprawność fizyczną zapisaną w naszych genach.

Rozwijamy świadomość ciała i testujemy swoją sprawność w zmiennych warunkach – od ruszania małym palcem u stopy po wspinanie się po drzewach i zaawansowane akrobacje na ziemi. Wierzymy w naukę poprzez zabawę i interakcję z drugim człowiekiem – w tańcu, walce i tym, co wymyka się wszelkim definicjom.

Na Owocowym Festiwalu, skupimy się na nakarmieniu ciała ruchem w zabawach i wyzwaniach sprawnościowych realizowanych z drugą osobą.
___________________________
DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY?
● Osób lubiących czuć, że ich ciało jest szczęśliwe i nakarmione kontaktem i ruchem 🙂
● Osób otwartych na ruch – niezależnie od wieku, płci i doświadczenia
● Praktyków różnorodnych dyscyplin ruchowych i sportowych

Poza warsztatami na całym Owocowym Festiwalu zachęcam do wspólnej zabawy i rozmów o ruchu, relacjach (szeroko rozumianych)  praktycznie o dowolnej porze.

O PROWADZĄCYM:

Kamil Dołowski
Współtwórca i nauczyciel na Akademii W Gruncie Ruchu. Fascynat nietypowych i różnorodnych form ruchu. Praktyk świadomego życia w zgodzie z naturą człowieka. Od ponad 17 lat zgłębia potencjał sprawności i ruchu wynikający z silnej relacji człowieka z przestrzenią.Jeden z prekursorów Parkour i Freerun w Polsce. Miłośnik ciekawości, wysokości, spokoju w emocjonującym ruchu. Z ogromną pasją do nieustannej eksploracji otoczenia, stania na rękach, wspinaczki czy skoków do wody.Miejski aktywista. Konsultant ruchu, rekreacji i miejskich aktywności w przestrzeni publicznej. Przy okazji także kaskader filmowy, gdzie specjalistyczne umiejętności ciała przekłada na efekty uwieczniane w filmach i reklamach.

Prywatnie, nieustannie zaciekawiony intrygującymi ludźmi oraz tym co chcą opowiedzieć spojrzeniem bez słów. Zbiera doświadczenie i inspiracje z podróży i nauczycieli z całego świata (m.in. David Belle, Ido Portal), i przekłada je na codzienną praktykę. Obecnie działa na rzecz rozwoju nurtu Movement Culture w Polsce.

Akademia W Gruncie Ruchu
AWGR to miejsce spotkań ludzi poszukujących kreatywnego podejścia do treningu, rozwoju w zgodzie z naturą człowieka, wartościowej wiedzy i dobrej zabawy. Oferuje ona wysokiej jakości praktykę ruchu i edukację zdrowotną, a także codziennie bada:
jak każdego dnia dbać o siebie w prosty i skuteczny sposób, poznając mechanizmy działania ludzkiego ciała
jak mądrze trenować i metodycznie dochodzić do trudniejszych umiejętności
jak zintegrować ciało, umysł i duszę, aby pełniej wyrażać swoją naturę.Innymi słowy – jak żyć bardziej „w ruchu”- aby cieszyć się sprawnością i siłą witalną przez lata!Na co dzień w przestrzeni Akademii W Gruncie Ruchu na Warszawskim Żoliborzu, funkcjonuje kolektyw 16 osób, które wraz z niesamowitą społecznością zmieniają ruch na lepsze.

Miłego dnia

Zespół Akademii W Gruncie Ruchu 🙂

GÓRA

X