Jakub Szymczyna & Krzysztof Myślicki

Jakub Szymczyna & Krzysztof Myślicki

O MNIE

JAKUB Szymczyna – absolwent OPT Gardzienice, aktor teatralny i filmowy. Instruktor rekreacji ruchowej – specjalizacja samoobrona (AZS AWF-Wrocław).

Od 15 lat praktykuje Capoeirę – obecnie w Capoeira Angola Zimba Warszawa. Zawodnik Futbolu Amerykańskiego i reprezentant Polski w Kabaddi. Praktykuje Gaga i Kontakt Improwizację. Realizuje projekty i spektakle z Fundacją Sztuki Ciała w Warszawie. Założyciel Projektu „Neurony Lustrzane“. Pracuje z Marcinem Poćwiardowskim terapeutą i psychologiem, twórcą projektu Żyweciało, dla którego prowadzi spotkania Duchowości Ciała oparte o Hakę Ka Mate. Praktykuje Vipassanę.

Prowadził zajęcia teatralne i sportowe dla młodzieży o obniżonych szansach społecznych w Niemiecko Tureckiej Fundacji Kulturalnej Outreach. Instrumentalista. Prywatnie ojciec dwójki dzieciaków: Leo i Mii, mąż Martyny.

Krzysztof Myślicki – fizjoterapeuta. Instruktor Aktywnej Rehabilitacji. Od lat pracuje z ludźmi i wie, jak ważnym elementem sukcesu terapii jest zarówno praca z ciałem jak i z psychiką.

Fascynat psychosomatyki oraz wpływu atawizmów na zachowanie i reakcje człowieka. Absolwent Rocznej Szkoły Rozwoju Osobistego dla mężczyzn „Widnokrąg”. Posiada doświadczenie w ustawieniach rodzinnych metodą Berta Helingera oraz elementy metody Lowena. W swojej pracy wykorzystuje także praktykę obecności i integracjęoddechem. 

Założyciel Adventure Assistant – warsztatów rozwoju osobistego oraz asystentury osobom z niepełnosprawnością w „ekstremalnych” przedsięwzięciach, m.in. od lat jeździ z osobami z niepełnosprawnościami na festiwale i koncerty.

Współpracuje z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, Fundacją Polska Bez Barier oraz wspiera oraz współtworzy projekty Fundacji Avalon. W tej ostatniej pracuje jako fizjoterapeuta.

CO NA FESTIWALU?

HAKA Adventure“ to warsztat, którego – Paradygmat warsztatu wyrósł z założeń, które pozwoliły mi zrozumieć i poznać  to, czego dotychczas się nauczyłem. To ważne, nieustannie pogłębiać zrozumienie – nabywać wiedzę o tym co dostępne – o tańcu, teatrze, psychologii, ruchu, fizjoterapii,stosunkach międzyludzkich, muzyce, pieśni, wydarzeniu – przede wszystkim o człowieku.

HAKA Adventure” to połączenie tańca polinezyjskiego KaMate – bojowej pieśni wykrzyczanej ekstatyczną wokalizą i ujętej w emocjonalną choreografię – oraz esencji warsztatów, które tworzą mój etos pracy jako aktora, performera, tancerza . Mam tu na myśli szczególnie: Aktora Instrumentalnego techniki stworzonej przez prof. muzykologii Bogusława Schaffera dla Jana Peszka, techniki Sanforda Meisnera, kontakt improwizacji, tańca GaGa, modern, hip hop, jazz, capoeira i elementów Kung-fu oraz Tai Chi. Inspiruję się również sportami, które na przestrzeni 32 lat poznałem łącząc ich półprofesjonalne uprawianie z praktyką aktorską i taneczną, tzn. boksem, zapasami, futbolem amerykańskim, kabaddi i piłką nożną.

Podczas zajęć poznamy wstęp do uczyć Haka KaMate – typowej Haki Peuperu – opisującej moment przed walką.

Efektem finalnym jest indywiduacja, poprzez rozwój możliwości głosowych, poszerzenie zakresu ruchowego wachlarza, odejście od utartych, indywidualnie znanych schematów mobilności, poznanie paradygmatu słowo-gest-pieśń i zastosowanie go do wypowiedzi scenicznej i poza scenicznej.

Więcej o HAKA poczytacie tutaj:

www.hakaact.blogspot.com

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDZIESZ MNIE TUTAJ

KUP BILET

GOTOWI NA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE ŻYCIA?

SPOTKAJMY SIĘ NA OWOCOWYM FESTIWALU!

GÓRA

X