Maria Wendland

Maria Wendland

O MNIE

Teatrem zajmuję się od dziewięciu lat, eksperymentując z jego różnymi formami- od teatru dramatycznego, poprzez kontakt improwizację, butoh, taniec współczesny i moją ukochaną pantomimę.

Praca twórcza jest moją praktyką duchową, gdy ćwiczę, jestem obecna, nie myślę, czuję, jestem szczęśliwa. Równolegle do pracy teatralnej eksperymentowałam z odmiennymi stanami świadomości, między innymi na ceremonii Ayahuasci, San Pedro, Peyote.

Podczas spotkań pragnę dzielić się z wami moimi doświadczeniami duchowymi i teatralnymi (to jest to samo w pewnym sensie), ponieważ one doprowadziły mnie do tego, że mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć o sobie, że jestem szczęśliwa.

Wiem też, że wszyscy jesteśmy w procesie, dlatego nie przywiązuję się do roli nauczyciela, raczej chcę stworzyć przestrzeń do wymiany i wzrostu, byśmy zakwitli wszyscy jak kwiaty na bezbrzeżnej łące.

CO NA FESTIWALU?

O Duecie

To będzie warsztat o duecie, wykorzystujący techniki teatralne i body paintingu, który pięknie przekłada się na Życie, bo uczy słuchania w milczeniu. Słuchania nie tylko słów, które ma do powiedzenia druga osoba, bo słów podczas warsztatu używać nie będziemy, ale całego drugiego człowieka, bo, jak mawiają Majowie- „ja jestem innym Ty”.

Wsłuchując się w oddech partnera, uważnie obserwując jego ciało, emocje, odczucia, ruchy, które wykonuje, zaglądamy tak naprawdę w głąb Siebie. Taka postawa przekłada się na Bycie Obecnym dla życiowego partnera, dla Dziecka, przyjaciela, czy szefa lub pracownika. To jest uniwersalna postawa Miłości, która prowadzi do empatii, postawienia się na miejscu drugiego, poprzez naśladowanie.

Nie jest ważne, czy przyjdziesz z przyjacielem, czy Twoją parą będzie nowo poznana osoba, poprzez intuicyjne malowanie ciała, oswoisz się z nią. Dzięki dotykowi, w który włożymy intencję bezwarunkowej akceptacji, poczujecie siebie wzajemnie. Pozwalając się czule dotykać, by zostać pomalowanym, stwarzasz przestrzeń na nić zaufania, otwierasz bramę do Uniwersalnej Miłości.

Gdy już każdy wyrazi się plastycznie, łagodnie przejdziemy do ćwiczeń w duetach, inspirowanych hatha jogą, kontaktem improwizacją, teatrem ruchu, tańcem butoh.

Będziemy synchronicznie oddychać, by móc poruszać się symultanicznie, jak jedno ciało, wsłuchani w rytm ciała, pozwolimy, by wchłonęła nas radosna improwizacja w duecie. Nie zdradzę więcej, bo nie będzie niespodzianki

Swobodne Ciało – Swobodny Duch

Zapraszam wszystkich, którzy pragną doświadczyć siebie poprzez swoje ciało, w zupełnie nowy, zaskakujący sposób 

Zapraszam Was drogie Siostry i kochani Bracia na zajęcia łączące ruch, głównie w formie plastyki ciała (czyli różnych izolacji, ćwiczeń poprawiających koordynację i świadomość ciała) teatr oraz medytację, podczas których pozwolimy swojemu ciału odpocząć od ubrań

Dlaczego nago?

Dlatego, że podczas mojej aktorskiej praktyki dostrzegłam, że:

-dopiero nago widać, jak pracują wszystkie mięśnie, gdy zaczęłam sama ze sobą nago ćwiczyć przed lustrem, w mojej praktyce plastyki ciała pojawiła się niesamowita precyzja, której nie da się osiągnąć w ubraniu, gdy wszystko, co najbardziej interesujące i piękne, zasłania się,

-to jest wygodne! Odkryłam to podczas transu na koncercie psytrancowym na Samsarze, na Węgrzech- bluzkę miałam wygodną, luźną, a jednak ograniczała w jakiś sposób moje ruchy, już nie mówiąc o staniku, który opasa kobiecą klatkę piersiową, po to chyba, żeby ograniczyć swobodę oddechu… ponieważ było tam gorąco, ludzie byli przepełnieni szacunkiem i miłością, poczułam, że mogę to zdjąć i dopiero wtedy mój taniec nabrał pełnej ekspresji!

-nago nie kłamiesz, nie dodajesz nic, ubranie zawsze coś znaczy, sami dobrze o tym wiecie. Strój mówi o tym, czy lubisz sport, jakie lubisz kolory, czy identyfikujesz się z jakąś subkulturą, czyli jak widać, jest związane z naszym „lubię/nie lubię”, z naszym umysłem  nagość znaczy pierwotnie nic, zero, jak pusty umysł  Bez ubrań ciało może mówić tylko prawdę, a w ćwiczeniach aktorskich jest to wielką zaletą!

-bo nagość po prostu pozwoli nam na zobaczenie, jak jesteśmy różni, ale podobni, jak piękni, jak cudowni! Pozwoli nam spojrzeć na nas samych z miłością i pełną akceptacją, takimi, jakimi jesteśmy. Ukochajmy w ten sposób swoje ciała! I siebie, jako posiadaczy tych wspaniałych Darów od Matki Ziemi

Ucieszmy się naszymi ciałami jak Dzieci, poznajmy je i odkryjmy na nowo, dzięki naturalnemu ruchowi, pogłębieniu jego świadomości, spontanicznemu tańcu, improwizacji i medytacji w ruchu, uzdrawiajmy się dystansem do siebie w zabawach teatralnych, zmieniając role jak w jakiejś bajce, bo Życie to bajka przecież jest

GALERIA ZDJĘĆ

KUP BILET

GOTOWI NA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE ŻYCIA?

SPOTKAJMY SIĘ NA OWOCOWYM FESTIWALU!

GÓRA

X